Nagrody Rektora PW już przyznane!

Dnia 17.09.2018 roku przyznano Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej. Spośród Członków ZIF nagrody otrzymali:

1. Józwik Michał, Nagroda Indywidualna Naukowa II Stopnia za rok 2017
  2. Kozacki Tomasz, Winnik Julianna, Zaperty Weronika, Chlipała Maksymilian, Martinez-Carranza Juan, Falaggis Konstantinos, Finke Grzegorz, Nagroda Zespołowa Naukowa I stopnia za lata 2016/2017.

Wszystkim Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Konferencja SPECKLE2018 współorganizowana przez ZIF PW zakończona sukcesem, frekwencja dopisała!!

W dniach 10-12.09.2018 roku odbyła się w Janowie Podlaskim Konferencja SPECKLE2018 (The International Conference on Speckle Metrology 2018). Jednym ze współorganizatorów był Zakład Inżynierii Fotonicznej. Konferencja, która skupiła 130 uczestników z całego świata okazała się wielkim sukcesem.  Zapraszamy do odwiedzania strony wydarzenia http://convention.home.pl/autoinstalator/wordpress5/ . Wszystkie

inż. Michał Ziemczonok oraz mgr inż. Urszula Barbara Mitruś otrzymali nagrodę i wyróżnienie w XXVI Konkursie PKOpto 2017 im. Profesora Adama Smolińskiego

Inż. Michał Ziemczonok otrzymał w listopadzie 2017 roku, nagrodę III stopnia w XXVI Konkursie PKOpto 2017 im. Profesora Adama Smolińskiego za najlepszą pracę dyplomową z zakresu optoelektroniki. Tytuł nagrodzonej pracy to: Opracowanie struktur kalibracyjnych w technologii dwufotonowej polimeryzacji na potrzeby mikroskopii holograficznej i tomograficznej, prowadzący pracę: prof. dr hab. inż. Małgorzata Kujawińska oraz prof. nzw. dr hab. inż. Tomasz Kozacki.

Wyróżnienie natomiast otrzymała mgr inż. Urszula Barbara Mitruś za pracę pt.: Opracowanie algorytmu automatycznej adaptacyjnej filtracji obrazów prążkowych o zwiększonej dokładności, prowadzący pracę: prof. dr hab. inż. Krzysztof Patorski oraz dr inż. Adam Styk.

Serdecznie gratulujemy!!!

Dnia 02.10.2017 roku Członkowie ZIF otrzymali Nagrody Naukowe Rektora Politechniki Warszawskiej.

Dnia 02.10.2017 podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2017 na Wydziale Mechatroniki nastąpiło wręczenie nagród JM Rektora PW.

Wśród Laureatów NAGRODY NAUKOWEJ ZESPOŁOWEJ I STOPNIA znaleźli się prof. dr hab. inż. Małgorzata Kujawińska wraz z zespołem w skład którego weszli: mgr inż. Wojciech Krauze, mgr inż. Arkadiusz Kuś, mgr inż. Michał Dudek, mgr inż. Paulina Pura, dr inż. Piotr Makowski oraz prof. dr hab. inż. Krzysztof Patorski wraz z zespołem w skład którego weszli: dr inż. Krzysztof Pokorski, dr inz. Zofia Sunderland, mgr inż. Maciej Trusiak, inż. Łukasz Służewski. Serdecznie gratulujemy!

Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla dr inż. Macieja Wielgusa.

Dnia 31 lipca 2017 roku ogłoszono listę Laureatów nagród Prezesa Rady Ministrów za rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową, naukowo-techniczną lub artystyczną w 2016 roku. Wśeód nagrodzonych znalazł sie również dr inż. Maciej Wielgus, który  za pracę doktorską pt.: Algorytmy adaptacyjnej dekompozycji i koncepcja sygnału analitycznego w analizie obrazów prążkowych, realizowaną w ZIF otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!!!

Kiermasz Świąteczny PW – wspólnie ufundujmy stypendium

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny PW – wspólnie ufundujmy stypendium!

10 domków wystawienniczych z bożonarodzeniowym asortymentem, gadżety Politechniki Warszawskiej i zabawa mikołajkowa dla dzieci pracowników Uczelni – wszystko to wiąże jeden szczytny cel – stypendium dla studentów PW. Dlatego po raz drugi organizujemy Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej.

Kiermasz potrwa 3 dni w godzinach 10.00-18.00: od 1 do 3 grudnia 2016 roku. Chcemy w tym czasie zebrać pieniądze na stypendia dla wybranych przez Prorektora ds. Studenckich studentów naszej Uczelni.

W domkach wystawienniczych będzie można znaleźć m.in. sery, ekologiczne wędliny, chleby, miody, ręcznie szyte zabawki, świąteczne dekoracje czy artystyczną biżuterię. Ponadto, za dowolny datek będzie można dostać politechniczne gadżety: pinsy, kubki, długopisy, skarpetki i wiele innych. Wszyscy odwiedzający nasz kiermasz będą mieli także niepowtarzalną szansę posmakowania Ciastka Politechniki Warszawskiej.

Poczujcie magię świąt i dołączcie do naszej akcji. Podarujmy zdolnym studentom Politechniki Warszawskiej stypendium. Może któryś z nich stworzy w przyszłości rewolucyjny wynalazek.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej

EXTREMA2016

W dniach 7-9.11.2016 roku w CZIiTT odbyły się The International Workshop on Process and Biomedical Tomography (ProBioTo2016) and Annual Management Committee Meeting  of COST ACTION MP1207 (EXTREMA). Współorganizatorami Warsztatów oraz spotkania byli członkowie ZIF: prof. dr hab. inż. Małgorzata Kujawińska, prof. nzw. dr hab. inż. Tomasz Kozacki, mgr inż. Julianna Kostencka, mgr inż. Arkadiusz Kuś, mgr inż. Wojciech Krauze, mgr inż. Michał Dudek oraz mgr Katarzyna Bogusiewicz. W spotkaniach brało udział 64 uczestników z 23 krajów.

extrema2016